Slovníček pojmů

Endokrinologie

Endokrinologie je odvětví zabývající se léčbou žláz s vnitřní sekrecí. Mezi tyto žlázy patří například nadledviny, pohlavní žlázy, podvěsek mozkový, štítná žláza, příštítná tělíska a slinivka břišní. Jedná se o žlázy produkující hormony.
celý pojem...

Komplexní lázeňská péče pro děti

Dětem a dorostu do 18 let se lázeňská péče poskytuje podle podmínek pro komplexní lázeňskou péči pokud není na žádost rodičů podle podmínek pro příspěvkovou péči. Přeložení pojištěnce ve věku do 18 let ze zařízení ústavní péče do zařízení lázeňské péče revizní lékař neposuzuje.
celý pojem...

Lázeňská léčba

Lázeňská léčba se vždy zaměřovala na vleklé neduhy a úlevu při chronických obtížích, které způsobují a zhoršují kvalitu života nemocných. Hlavním prostředkem k léčení se využívájí léčebné minerální prameny, které jsou součástí lázenského místa. V ČR je k dispozici 85 fungujících lázeňských míst.Pacienti po absolvování lázeňské péče na sobě pozorují příznivý efekt, který je znovu a znovu přivádí k lázeňské terapii.
celý pojem...

Lázeňská péče

Lázeňskou péči, včetně určení stupně naléhavosti, poskytovanou jako nezbytnou součást léčebného procesu, doporučuje ošetřující lékař, potvrzuje revizní lékař a hradí příslušná zdravotní pojišťovna. Návrh na lázeňskou péči podává na předtištěném formuláři zdravotní pojišťovny registrující praktický lékař nebo ošetřující lékař při hospitalizaci.
celý pojem...

Lázeňský návrh pro komplexní lázeňskou péči

Vyslání do lázní schvaluje revizní lékař na základě lékařského návrhu praktického lékaře. Platnost schváleného lékařského návrhu je 3 měsíce od data vystavení. Během této doby musí pacient nastoupit na láz. pobyt podle volné kapacity láz. domu. Zdravotní pojišťovnou je určen tzv. standard ubytování, norma spotřeby potravin a léčebný plán jednotlivé indikace.
celý pojem...

Nemoc z povolání a lázeňská péče

U nemocí z povolání a jiných poškození na zdraví z práce se lázeňská péče poskytuje podle odstavce 4, jestliže ji doporučil nebo indikaci potvrdil příslušný odborník pro nemoci z povolání.
celý pojem...

Příspěvková lázeňská péče

Příspěvková lázeňská péče je poskytována především pojištěncům s chronickým onemocněním v případech, kdy nejsou splněny podmínky pro komplexní lázeňskou péči.Zdravotní pojišťovna hradí pouze vyšetření a léčení pojištěnce. Tato péče může být poskytnuta jednou za dva roky, nerozhodne-li revizní lékař jinak.
celý pojem...

Sampolátecký pobyt

Je to lázeňský pobyt, který si klient hradí z vlastních prostředků. Jsou to pobyty krátkodobé většinou víkendové, které slouží k odpočinku a relaxaci při náročných zaměstnáních a nebo týdenní a dvoutýdenní, kdy je možnost zahájit lázeňskou léčbu, která příznivě ovlivní zdravotní stav klienta.
celý pojem...

O nás

Internetové stránky zdravotnipojistovny.cz Vám poradí se vším okolo změny zdravotní pojišťovny. Najdete u nás pobočky pojišťoven a soupis výhod té které pojišťovny. A může se Vám hodit i naše mapka - díky které poznáte, které pojišťovny mají pobočku právě ve Vašem městě, okrese, či kraji - přehledně zobrazeno. Faktem je, že zdravotní pojišťovny nás provázejí od narození až po pohřeb.

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.zdravotnipojistovny.cz pište na info@zdravotnipojistovny.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference